do góry
Leczymy, opiekujemy się i dajemy nadzieję
nagłówek graficzny

Oddział Psychiatryczny


ul. Lompy 2
48-340 Głuchołazy

Kontakt:
77 400 93 53

Kierownik:
Lek.med. Barbara Wężykowska–Więcek
Z-ca Kierownika:
Lek.med. Renata Orłowska-Kałuża
Pielęgniarka oddziałowa:
mgr Agnieszka Bukała
e-mail:

Profil hospitalizacji:

Na oddziale świadczone są usługi zdrowotne, diagnostyczne i terapeutyczne dla osób powyżej 18 roku życia z zakresu: zaburzeń związanych z organicznym uszkodzeniem ośrodków układu nerwowego, chorób afektywnych (depresji, stanów depresyjno-lękowych, stanów maniakalnych), zaburzeń spowodowanych uzależnieniami (psychozy, zaburzenia nastroju), stanów psychotycznych (schizofrenii, zespołów paranoidalnych, katatonii, majaczenia itp.) oraz zaburzeń nerwicowych. Świadczone są również usługi psychologiczne: psychoterapia indywidualna, interwencje kryzysowe, zajęcia edukacyjne grupowe, badania testowe poziomu inteligencji, badania w kierunku zmian organicznych, określanie osobowości, testy projekcyjne, motywowanie pacjentów uzależnionych do dalszej terapii.

  • St.asystent: lek.med. Agnieszka Ściera-Ganobis Specjalista psychiatra
  • Psychologowie: mgr Anita Więckiewicz-Łojko - psycholog kliniczny, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień; mgr Marzena Augustyn - psycholog

O oddziale

Oddział nasz jest całodobowym koedukacyjnym, oddziałem ogólnopsychiatrycznym. Pacjenci mają do dyspozycji 3 osobowe sale, salę terapii zajęciowej i dziennego pobytu/jadalnię. Do dyspozycji pacjentów jest również palarnia. Sale posiadają wyjścia na balkon. Oddział jest monitorowany.

Chorym zapewniamy specjalistyczne badania lekarskie, psychologiczne, laboratoryjne podstawowe. Terapia oparta jest na programach dotyczących umiejętności społecznych, rozpoznawania nawrotów choroby i pracy z rodziną chorych psychicznie.

Funkcjonowanie oddziału opiera się na modelu społecznym. Oznacza to, iż życie podopiecznych zbliżone jest do domowego i rodzinnego dzięki profesjonalnej opiece leczniczej i pielęgnacyjnej. Udzielana jest wszechstronna pomoc w podstawowych sprawach życiowych, wsparcie psychologiczne, realizacja potrzeb religijnych i kulturalnych.

W oddziale prowadzone są sesje z terapii zajęciowej, muzykoterapii, gimnastyki i relaksacji, zebrania społeczności oraz inne formy zajęć grupowych, a także spacery po parku przyszpitalnym. Celem zapewnienia kompleksowości usług psychiatrycznych pacjenci mają możliwość kontynuowania leczenia w przyszpitalnej poradni zdrowia psychicznego.

 

Prosimy o przybycie do szpitala w dzień powszedni, w godzinach przedpołudniowych
oraz zabranie ze sobą:
 

  • Dowód osobisty.
  • Aktualne skierowanie do Oddziału Psychiatrycznego (załącznik).
  • W przypadku wpisania na listę oczekujących skierowanie należy dostarczyć w ciągu 14 dni od daty wpisania na w/w listę.
  • Obuwie i ubranie treningowe.
  • Przybory osobiste.
kategoria: Oddział Psychiatryczny [1]
ID Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Skierowanie do szpitala psychiatrycznego.pdf 19-01-09 10:00 19.71KB pobierz plik: Skierowanie do szpitala psychiatrycznego.pdf